Zadbaj o wzrok swoich dzieci!

Sezon letni jest coraz bliżej. Przed promieniami słonecznymi powinniśmy chronić nie tylko naszą skórę, ale również oczy, dlatego już wcześniej warto zaopatrzyć się w dobre okulary przeciwsłoneczne.

 

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne warto kupować w salonie optycznym?

Takie okulary zawierają przede wszystkim filtr UV400, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, które dociera do Ziemi, czyli UVA i UVB. Długoletnia ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony oczu może być przyczyną zaćmy (tzw. zaćma fotochemiczna) lub szybszego rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej w starszym wieku. Oprócz ochrony UV, okulary przeciwsłoneczne mogą zawierać filtr polaryzacyjny, który niweluje uporczywe odblaski i sprawia, że widzenie jest bardziej kontrastowe i komfortowe.

 

Inną alternatywą jest zamontowanie w oprawę korekcyjną soczewek fotochromowych. Jest to świetnym rozwiązaniem dla osób, które muszą nosić okulary przez cały czas. Takie soczewki w pomieszczeniu są przejrzyste, a na zewnątrz pod wpływem promieni UV błyskawicznie się przyciemniają, uzyskując poziom zabarwienia soczewek przeciwsłonecznych z filtrem kategorii 3.

 

Istnieje również możliwość zakupu opraw korekcyjnych z nakładkami. Taka nakładka, nakładana na soczewki korekcyjne również chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

 

W naszym salonie znajdą Państwo zarówno oprawy korekcyjne jak i przeciwsłoneczne. Oferta dostosowana jest nie tylko do starszych dzieci, ale również do tych najmłodszych. Specjalny kącik dla dzieci sprawi, że mierzenie oprawek będzie dla dziecka bardziej przyjemne i miłe.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu!

0
Feed

Zostaw komentarz