Wada wzroku i sport

Standardowe okulary korekcyjne a pływanie, bieganie, jazda na rowerze i inne formy aktywności fizycznej niekoniecznie idą w parze. Zsuwają się z nosa, dlatego trzeba je ciągle poprawiać oraz należy uważać, aby nie spadły i się nie zniszczyły. Istnieją różnego typu sznureczki nakładane na zauszniki, ale i to nie daje stuprocentowej ochrony przed ich uszkodzeniem. Co więc można zrobić w sytuacji, w której uwielbiamy aktywność fizyczną, ale musimy korygować wzrok? 

 

Soczewki kontaktowe - są różne rodzaje. Miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe. Jeżeli chcesz korzystać z soczewek tylko do sportu, czy na wyjścia,   to ostatnia forma jest najlepszą opcją. Do soczewek jednodniowych nie potrzebujesz pojemników i płynów. Nakładasz soczewki na czas aktywności, po czym możesz je wyrzucić.

 

Sportowe oprawy korekcyjne - czy to do jazdy na rowerze   czy pływackie  (nie polecamy soczewek kontaktowych do pływania  ). Takie oprawy są wykonane z innych, bardziej elastycznych materiałów i posiadają odpowiednią krzywiznę, dzięki czemu dobrze przylegają do twarzy.  Do takich opraw należy również dopasować specjalne soczewki okularowe (z odpowiednią krzywizną). Jeżeli okulary mają służyć do aktywności na zewnątrz, soczewki okularowe można zabarwić lub zastosować fotochrom (dzięki czemu będą chronić oczy przed słońcem). 

 

Nie wahaj się i przyjdź do nas, a my pomożemy Ci w wyborze 

0
Feed

Zostaw komentarz