U nas można nabyć m.in. specjalne soczewki do jazdy samochodem i do pracy przed komputerem

Specjalne soczewki korekcyjne dla kierowców eliminują efekt oślepienia światłem samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka i świetnie sprawdzają się w słabym oświetleniu, mgle oraz deszczu. Z kolei soczewki z powłoką odcinającą światło niebieskie to idealne rozwiązanie dla osób spędzających godziny przed ekranem. Odpowiednie soczewki na każdą potrzebę można dobrać w salonie optycznym Okooptyk przy pl. Lotników 3B.

 

Okooptyk to jeszcze stosunkowo nowy punkt na mapie Szczecina, ale tworzony przez doświadczonych pracowników, którzy branżę optyczną znają od co najmniej kilkunastu lat. Na miejscu zapewniają nowoczesny sprzęt do badań wzroku, własną szlifiernię i szeroki wybór opraw. Wrażenie robi bogata oferta rodzajów soczewek.

 

Najbardziej zaawansowane rozwiązania optyczne

Dopasować do swoich potrzeb można tu np. soczewki progresywne, które należą do najbardziej zaawansowanych rozwiązań optycznych. Na ich powierzchni jest obszar dali (górna część, do prowadzenia samochodu czy oglądania telewizji), obszar pośredni (środkowa część umożliwiająca widzenie na odległości pośrednie), obszar bliży (w dolnej części, do czytania) i obszar peryferyjny (znajdujący się na obrzeżach soczewek, przez który nie patrzymy).

 

Różnorodność konstrukcji soczewek progresywnych pozwala dopasować indywidualnie do danej wady wzroku bądź wykonywanej pracy czy stylu życia. Wszystkie soczewki okularowe posiadają również wiele dostępnych powłok dzięki którym są bardziej utwardzone, odporne na zarysowania, łatwiej się czyszczą oraz szybciej odparowują.

 

Redukują zmęczenie oczu przy pracy przed komputerem

Wariantów soczewek korekcyjnych jest bardzo dużo. W dzisiejszych czasach szczególnie poszukiwane są rozwiązania dla osób spędzających całe dnie przed ekranami komputerów. Rozwiązania, które pozwolą na komfortową pracę, a jednocześnie ochronę wzroku. Na co najlepiej się zdecydować?

 

Soczewki z powłoką odcinającą światło niebieskie, świetnie sprawdzają się do pracy przy komputerze ponieważ neutralizują nadmiar światła niebieskiego emitowanego przez ekrany urządzeń cyfrowych, co daje komfortowe i zrelaksowane widzenie.

Natomiast soczewki relaksacyjne wspomagają wysiłek akomodacyjny dla osób obsługujących urządzenia cyfrowe, które spędzają przy tym od 8 do 10 godzin. Delikatny przyrost mocy zapewnia redukcję zmęczenia oczu podczas pracy w bliży.

 

Różne warianty i przeznaczenia

W pracy sprawdzają się również  soczewki biurowe. Oferują szerokie pole widzenia do bliży i odległości pośrednich przez płynną i komfortową interakcję między różnymi obszarami widzenia. Przydają się nie tylko przy komputerze, ale również wtedy, gdy trzeba sięgnąć wzrokiem dalej.

 

W salonie Okooptyk wybierać można też spośród soczewek indeksowych sferycznych (cieńszych i lżejszych) i soczewek asferycznych, zalecanych do korekcji nadwzroczności (są wycinkiem walca, a nie sfery, więc wyglądają również estetyczniej). Przejrzystość, ostre kolory i perfekcyjne widzenie bez blików świetlnych zapewnią soczewki z antyrefleksem, które występują w każdym wariancie.

 

Soczewki idealne dla kierowców zawodowych i nie tylko

Z nowoczesnych rozwiązań dostępnych w branży optycznej powinni korzystać również kierowcy. Specjalnie dla nich zaprojektowano bowiem soczewki, które zapewniają komfort widzenia podczas prowadzenia auta, wspomagając przy tym wysiłek układu wzrokowego.

 

Posiadają specjalny filtr redukujący efekt olśnienia (glare-filter). Eliminują olśnienia samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka, znaków drogowych, jak i tafli wody. Świetnie sprawdzają się również w słabym oświetleniu, mgle i deszczu. Zalecane są nie tylko dla zawodowych kierowców, ale również zwykłych użytkowników dróg.

 

Soczewki, które „ściemniają się” w słońcu

W bogatej ofercie salonu Okooptyk znajdziemy też soczewki korekcyjne barwione. To również dobra propozycja dla kierowców, bo nie tylko chronią przed promieniowaniem UV, ale też występują ze specjalnym filtrem polaryzacyjnym, który eliminuje wszystkie odblaski i poprawia komfort widzenia. Alternatywą dla klasycznych okularów przeciwsłonecznych mogą być światłoczułe soczewki z fotochromem, które świetnie sprawdzają się także podczas jazdy samochodem.

 

To soczewki światłoczułe, które błyskawicznie dostosowują się do warunków oświetlenia, zapewniając 100% ochrony przed promieniowaniem UV, Występują w różnych kolorach, od brązu do zieleni, a dzięki zastosowaniu odpowiedniego fotochromu, zabarwiają się nawet podczas jazdy samochodem. Nowoczesna konstrukcja pozwala na uzyskaniu zabarwienia lustrzanego, jest to świetna alternatywa dla klasycznych okularów przeciwsłonecznych. Fotochrom dostępny jest zarówno przy soczewkach jednoogniskowych jak i progresywnych.

 

Kompleksowa oferta. Od badania, przez dopasowanie i przygotowanie soczewek, po wybór oprawy

W ofercie salonu Okooptyk są oczywiście również soczewki kontaktowe, zarówno jednodniowe, jak i miesięczne. Na miejscu można wykonać badanie optometryczne, prowadzone na najnowocześniejszym sprzęcie przez wykwalifikowanych specjalistów. Na zapleczu jest szlifiernia, co pozwala przygotować okulary w czasie 30 minut (jeśli soczewka jest na miejscu). Wrażenie w przestronnym salonie przy pl. Lotników 3B robi również duży wybór opraw do okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych.

 

Ze szczegółami oferty można się zapoznać w salonie oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/okooptykexpress/.

0
Feed

Zostaw komentarz