Tryby noszenia soczewek kontaktowych

JEDNODNIOWE - są to miękkie soczewki, które nie potrzebują dodatkowych płynów, czy pojemniczków. Po całym dniu noszenia, możesz je wyrzucić i na drugi dzień nałożyć nową parę. Soczewki jednodniowe są najbardziej higieniczną opcją dla tych, którzy noszą soczewki non stop. Świetnie również się sprawdzą u osób, które potrzebują pozbyć się okularów na krótki czas, np. specjalna okazja, sport.

 

DWUTYGODNIOWE - to kolejne miękkie soczewki kontaktowe. Jak sama nazwa wskazuje, możemy ich używać przez dwa tygodnie. Po tym czasie należy je wymienić na nową parę. Przy dwutygodniowych soczewkach potrzebny jest odpowiedni płyn do soczewek oraz pojemnik. Po każdym zdjęciu soczewek wieczorem należy dokładnie oczyścić soczewki płynem, w celu pozbycia się zanieczyszczeń i osadów białkowych. Takie rozwiązanie sprawdzi się m.in. u osób wyjeżdżających na urlop. Mogą je również nosić osoby, które na co dzień nie chcą mieć okularów na nosie. Najważniejsze to pamiętać o pielęgnacji, higienie i dacie użytkowania.

 

MIESIĘCZNE - to miękkie soczewki, które można nosić przez cały miesiąc (pamiętając oczywiście o ściąganiu ich na noc!). Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które noszą soczewki na stałe. Tak jak wyżej, tutaj również potrzebny jest odpowiedni płyn oraz pojemnik (który należy regularnie wymieniać). Bardzo ważna jest tu odpowiednia pielęgnacja i higiena soczewek. Należy przestrzegać daty przydatności.

 

KWARTALNE - miękkie soczewki, które należy wymieniać co 3 miesiące. Standardowo, takie soczewki należy zdejmować na noc i wyczyścić odpowiednim płynem. 

 

ROCZNE - soczewki miękkie, przeznaczone do noszenia przez 365 dni. Soczewki te należy zdejmować na noc i pamiętać o odpowiedniej higienie, aby dobrze służyły przez cały czas. 

 

Podczas użytkowania soczewek dwutygodniowych, miesięcznych, kwartalnych i rocznych należy pamiętać, aby ściągać je na noc. Rogówka musi choć trochę się zregenerować i "odpocząć" od soczewek kontaktowych. Trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i używać płynów, które pozwolą pozbyć się osadów białkowych i zanieczyszczeń. Pojemnik również należy regularnie wymieniać (nie myjemy go i nie wyparzamy). I na koniec - pamiętamy o terminie użytkowania! :)

0
Feed

Zostaw komentarz