Soczewki relaksacyjne i biurowe

W celu zróżnicowania tych soczewek okularowych, wyjaśnimy najpierw, czym jest akomodacja. Akomodacja polega na zmianie kształtu soczewki wewnątrzgałkowej tak, aby obrazy znajdujące się zarówno w dali jak i bliży, były widziane wyraźnie.

 

W dzisiejszych czasach sporo czasu spędzamy przed komputerem i telefonem, przez co nasze oczy są skupione głównie na bliskich przedmiotach. I tu z pomocą przychodzą SOCZEWKI RELAKSACYJNE.

 

Soczewki te w dolnym segmencie mają niewielki "+". Przyrost mocy wynosi nawet do +1,32 dioptrii. Patrząc na bliskie odległości dolną częścią soczewki, nasze oczy są rozluźnione. Jest to takie SPA dla oczu. To rozwiązanie świetnie sprawdzi u osób pracujących przy komputerze, uczniów i studentów. Akceptowane są przez osoby do 40-45 r.ż.

 

No a co potem? Tu wracamy do definicji akomodacji. Z wiekiem soczewka traci swoją elastyczność i nie ma już takich zdolności nastawczych. Soczewki relaksacyjne mają natomiast określony zakres dodatku do bliży. W tej sytuacji z kolei świetnie się sprawdzą SOCZEWKI BIUROWE. 

 

Soczewki biurowe nie mają już segmentu do dali, jak relaksy. Górna część służy do patrzenia na odległości pośrednie, np. komputer, osoby, które wchodzą do pomieszczenia itp., a dolna do czytania i pisania. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które głównie pracują w biurze, sklepie, na poczcie itp. 

 

Podsumowując, soczewki relaksacyjne dedykowane są dla osób do 40-45 r.ż., aby zapobiec cyfrowemu zmęczeniu oczu i które posiadają jeszcze zdolności akomodacyjne. Osobom w wieku presbiopijnym, czyli po 45 r.ż., którym soczewki relaksacyjne już nie wystarczają, a zdolności akomodacyjne są mocno ograniczone, poleca się soczewki biurowe, dzięki którym zachowana będzie wysoka jakość widzenia na odległości bliskie i pośrednie.

0
Feed

Zostaw komentarz