Soczewki multifokalne

Co to są za soczewki? Dla kogo są przeznaczone? 

 

Są to soczewki kontaktowe dedykowane dla prezbiopów, czyli osób, które potrzebują korekcji zarówno do dali jak i do bliży  Dzięki ich konstrukcji, możliwe jest ostre widzenie na każdą odległość.

 

Jaki tryb noszenia mają takie soczewki? 

Soczewki multifokalne mogą być jednodniowe lub miesięczne.

 

Kto zajmuje się doborem soczewek multifokalnych? 

Doborem soczewek zajmuje się okulista lub optometrysta .

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do noszenia soczewek multifokalnych?

Podczas wizyty w gabinecie optometrycznym, specjalista ocenia stan narządu wzroku oraz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem  Taka wizyta jest w sumie taką kwalifikacją.

Ps. Astygmatyzm nie jest przeciwwskazaniem 

 

Jak wygląda badanie? 

Po ocenie stanu narządu wzroku oraz zebraniu dokładnego wywiadu, specjalista dobiera korekcję (do dali i do bliży). Następnie przelicza uzyskane wartości na moce soczewek kontaktowych i spośród wielu rodzajów wybiera najodpowiedniejszą pod względem parametrów. Często dobór złożony jest z kilku wizyt  podczas których pacjent przymierza zamówione soczewki, a specjalista sprawdza, czy soczewka jest dopasowana i pyta o odczucia pacjenta. Po dopasowaniu soczewek ustalane są również wizyty kontrolne. 

 

Czy trzeba się przygotować do takiego badania?

Na wizytę dobrze jest zabrać ze sobą okulary, których się używa   Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe na dal, nie nakładaj ich tego dnia. Radzimy również przyjść bez makijażu 

 

Podsumowując 

Jeżeli czujesz, że takie rozwiązanie jest dla Ciebie - zapraszamy do umówienia wizyty. Nasz optometrysta wszystko wyjaśni i odpowiednio poprowadzi przez wszystkie etapy doboru soczewek multifokalnych 

0
Feed

Zostaw komentarz