Soczewki kontaktowe dla dzieci

Powszechnie, soczewki kontaktowe stosowane są w celu korekcji wady wzroku. Nie ma pułapu wiekowego wyznaczającego możliwość noszenia soczewek. Duże znaczenie ma za to świadomość i odpowiedzialność osoby, która bezpośrednio jest użytkownikiem soczewek.

 

Nierzadko bywa tak, że soczewki kontaktowe mają inne zastosowanie i aplikuje się je również dzieciom. W tym przypadku za higienę i aplikację soczewek odpowiadają rodzice, bądź opiekunowie.

 

W jakich okolicznościach stosuje się soczewki kontaktowe u dzieci?

- kiedy występuje różnowzroczność (różnica refrakcji między jednym i drugim okiem przekracza 3 dioptrie) – soczewki zapobiegają powstawaniu niedowidzenia;

- przy postępującej krótkowzroczności – odpowiednie soczewki hamują postępującą wadę wzroku;

- przy wysokiej krótkowzroczności – soczewki stosuje się w celu uniknięcia zniekształceń i pomniejszenia obrazu, które występują w okularach;

- w celu terapeutycznym (jako opatrunek) – w celu ochrony powierzchni oka;

- przy zaburzeniach widzenia obuocznego lub innych zdiagnozowanych schorzeń – w celu prawidłowego rozwoju widzenia obuocznego.

 

To tylko wybrane schorzenia, w których zaleca się stosowanie soczewek kontaktowych u dzieci. Należy pamiętać, że pełną diagnostyką oraz doborem soczewek zajmuje się optometrysta lub okulista. Nasz salon jest otwarty na najmłodszych pacjentów. Na miejscu mogą Państwo zbadać wzrok swoich pociech oraz dobrać odpowiednią dla nich korekcję.

0
Feed

Zostaw komentarz