Soczewki kontaktowe - dla kogo?

Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które muszą na co dzień używać korekcji okularowej, a niekoniecznie chcą lub mogą nosić okulary.  Soczewki kontaktowe, w zależności od rodzaju, korygują takie wady jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm (soczewki toryczne), czy prezbiopię (soczewki multifokalne).

 

Jak wygląda dobór soczewek kontaktowych? Gdzie się udać?

Na dobór soczewek kontaktowych warto udać się do okulisty, optometrysty lub doświadczonego kontaktologa. Na początku, osoba dobierająca soczewki przeprowadzi z nami wywiad, aby dowiedzieć się, jakie są nasze wymagania, jaki mamy rodzaj pracy (praca biurowa, w pomieszczeniu etc.) oraz jaki jest nasz ogólny stan zdrowia. Następnie oceni stan naszych oczu, aby sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek.

 

Gdy wszystko jest w porządku i przejdziemy przez badania wstępne, specjalista zbada nasz wzrok i przeliczy, o jakich mocach powinny być soczewki (lepiej nie dobierać ich samemu na podstawie okularów). Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego rodzaju soczewek. Brane pod uwagę są między innymi: rozmiar, tlenoprzepuszczalność, stopień uwodnienia, tryb noszenia, etc. Specjalista pokazuje nam, jak odpowiednio nakładać i zdejmować soczewki, a następnie ocenia, czy dane soczewki nie są za ciasne/za luźne, czy są stabilne na oku i czy czujemy się w nich komfortowo. Na koniec wizyty, osoba która dobrała soczewki, wręczy nam małą kartę z takimi informacjami jak: moce soczewek kontaktowych, rodzaj oraz firma soczewek, tryb noszenia (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne), rodzaj płynu do higieny soczewek (jeżeli są dwutygodniowe lub miesięczne) oraz data wizyty kontrolnej.

 

Jeżeli nasunęły Ci się pytania związane z soczewkami lub jeszcze się wahasz – zadzwoń! :) Nasz zespół na pewno pomoże, odpowie na nurtujące pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

0
Feed

Zostaw komentarz