Seniorze, badaj oczy regularnie!

Większość seniorów wie, jak ważne są wizyty kontrolne u lekarza.   To najlepszy sposób na zidentyfikowanie drobnych problemów zdrowotnych, zanim rozwiną się w duże, których nie można leczyć. Niewielu seniorów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest coroczna wizyta u okulisty.  Ponieważ ryzyko pojawienia się chorób oczu wzrasta wraz z wiekiem, osoby starsze muszą traktować zdrowie oczu priorytetowo. 

 

Czy zaskoczy Cię informacja, że ​​prawie 11 milionów Amerykanów w wieku powyżej 12 lat ma problem ze wzrokiem, który wymaga korekty?   Nawet jeśli nie nosisz soczewek korekcyjnych, coroczne badanie wzroku jest nadal ważne. 

 

Amerykańska Akademia Okulistyki zaleca, aby dorośli w wieku powyżej 65 lat poddawali się corocznemu badaniu wzroku, które obejmuje rozszerzenie źrenic. Dzięki temu, lekarz może lepiej zobaczyć dno oka i zidentyfikować potencjalne problemy oraz wcześnie wprowadzić odpowiedni plan leczenia. 

 

Coroczne badanie oczu może również pomóc w wykryciu powszechnych chorób wśród seniorów, takich jak: 

  • ZAĆMA STARCZA: stan, w którym mętnieje soczewka wewnątrzgałkowa; powoduje to stopniowe pogorszenie widzenia. Zaćmę można zwykle skorygować chirurgicznie.
  • RETINOPATIA CUKRZYCOWA: stan związany z cukrzycą, retinopatia cukrzycowa powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych w tylnej części oka. Jest główną przyczyną ślepoty u dorosłych.
  • AMD - ZWYRODNIENIE PLAMKI ŻÓŁTEJ: jest chorobą, która dotyczy obszaru na dnie oka zwanego plamką żółtą. Może prowadzić do ślepoty.
  • JASKRA: Jest to termin opisujący grupę chorób, które uszkadzają nerw wzrokowy oka. Może prowadzić do poważnej utraty wzroku. Wczesna interwencja często pomaga zapobiegać ślepocie.

 

Podczas wizyty, okulista może również wykryć wiele innych problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i stany często związane z chorobami autoimmunologicznymi. 

 

Zachęcajcie swoich rodziców, dziadków, ciocie i wujków do regularnego badania się 

0
Feed

Zostaw komentarz