Ray-Ban Wayfarer

Wayfarer z ang. oznacza 'podróżnik, wędrowiec'. Ten model Ray-Bana charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Są to popularne klasyki, które noszą nie tylko gwiazdy, ale i większość z Was! Nic dziwnego, są uniwersalne i ponadczasowe.

 

Ten model okularów został zaprojektowany w 1952 roku przez amerykańskiego projektanta Raymonda Stegemana. Popularność zyskał poprzez udział w filmach, takich jak: "Śniadanie u Tiffaniego", czy "Blues Brothers". Ramki natychmiast przeniosły się "na ulicę".


Wraz z początkiem lat 90. model stał się niepopularny, ale powrócił do mody ponownie w pierwszej dekadzie 2000 roku, kiedy to znane osoby zaczęły nosić ramki vintage. Gdy firma Ray-Ban zauważyła duży popyt na vintage'owe Wayfarer'y w serwisie eBay, postanowiła wprowadzić oryginalny projekt Wayfarer (RB2140) w 2007 roku. Model RB2140 jest identyczny z oryginalnym modelem, z wyjątkiem metalowych „szpilek” na ramionach, które zostały zastąpione logo Ray-Ban. Na prawej soczewce zaś aktualnie również widnieje logo Ray-Bana.


Obecnie, wayfarer'y są dostępne w wielu kolorach. Są dedykowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest to idealny wybór szczególnie dla osób o owalnym lub okrągłym kształcie twarzy.

0
Feed

Zostaw komentarz