Makijaż bezpieczny dla oczu

Makijaż pozwala wyeksponować urodę, podkreślić atuty oraz zamaskować niedoskonałości. Starannie wykonany makijaż oka zachwyca i robi wrażenie   Długie rzęsy z pomalowaną linią wodną tworzą fenomenalny efekt. Ale o czym należy pamiętać, żeby ten makijaż był bezpieczny dla oczu? 

 

Zacznijmy od tuszu do rzęs. Taki tusz ma swój termin przydatności. Producenci najczęściej podają 3 - 6 msc, ale my polecamy zmieniać go co 2 - 3 msc. Dlaczego? Podczas malowania rzęs szczoteczka gromadzi różne zanieczyszczenia znajdujące się na rzęsach, dlatego tak ważna jest regularna wymiana maskary. Drugą sprawą jest to, że głównym składnikiem tuszu jest woda, która jest dobrym środowiskiem do namnażania się bakterii. Dlatego zaschniętej maskary nie powinno ratować się kroplami do oczu czy płynem micelarnym. Dla zdrowia Twoich oczu lepiej wymienić tusz na nowy. Nie warto też oszczędzać pieniędzy na tym kosmetyku. W końcu to nasze oczy i lepiej kupić sprawdzony, wysokiej jakości produkt. 

 

Malowanie linii wodnej. Nie powinno się tego robić. Na dolnej powiece znajdują się gruczoły Meiboma (o tym było w poprzednim artykule). Malując linię wodną kredką czy eyelinerem nie tylko możemy doprowadzić do ich zatkania, ale również do zaburzeń filmu łzowego. 

 

Pamiętaj o dokładnym demakijażu oczu! Nawet najlepszy tusz może ulec skruszeniu podczas snu.  Drobinki tuszu mogą dostać się do oka, co powoduje nie tylko podrażnienia... Osoby, które często zapominają o dokładnym oczyszczeniu oka z resztek makijażu narażone są na bardziej katastrofalne skutki spowodowane brakiem higieny. 

 

Przedłużanie rzęs. Do przedłużania rzęs stosowany jest klej. Zwykle jego bazą jest formaldehyd lub inny klej biologiczny. Udając się do profesjonalnego gabinetu, w którym stosowane są kosmetyki najwyższej jakości i przestrzegane są zasady higieny, zwykle nic się nie dzieje. Zwykle, ponieważ nawet najlepszy klej może uczulić i nie wiadomo jak zareagują Twoje oczy. Zawsze istnieje ryzyko podrażnień i obrzęków.  

 

Pięknie pomalowane oczy wyglądają nieziemsko i robią ogromne wrażenie. Potwierdzamy!   Ale warto pamiętać o powyższych zasadach dla dobra naszych oczu. W końcu zapalenie spojówek, podrażnienia i reakcje alergiczne to nic przyjemnego, prawda? 

 

0
Feed

Zostaw komentarz