Jakie okulary wybrać dla dziecka?

Obecnie na półkach znajdziemy bogaty asortyment, jeżeli chodzi o oprawy dla dzieci. Okrągłe, owalne, prostokątne, kwadratowe, do wyboru do koloru. Jednak oprawy to nie wszystko, trzeba również wybrać odpowiednie szkła. Czym kierować się podczas wyborów? 

 

OPRAWA 

Jeżeli mamy dziecko w wieku przedszkolnym,   możemy śmiało wybierać w oprawach plastikowych lub metalowych. Warto jednak zwrócić uwagę na flex (czyli tzw. teleskop). Jest to ruchoma część zausznika, dzięki której istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia okularów podczas zakładania i zdejmowania. Istnieją także oprawy tytanowe, które są bardzo lekkie, a przy tym bardziej wytrzymałe od pozostałych opraw. A co, jeśli mamy dziecko 6-miesięczne, roczne, dwuletnie?   Które najczęściej ściąga okulary i nie chce ich nosić? Na pewno słyszałeś/aś o "elastycznych" oprawach dla dzieci. Są one wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego i są całkowicie bezpieczne. Istnieją różne rozmiary i kolory. Ich niewątpliwą zaletą są zauszniki, których dziecko nie złamie podczas zabawy.   Dodatkowym atutem jest to, że najczęściej do takich opraw dołączona jest regulowana gumka, dzięki czemu okulary będą cały czas na nosie. 

 

SOCZEWKI OKULAROWE 

Wśród niemowląt i małych dzieci, recepta na okulary może często się zmieniać.  Dodatkowo, szkiełka są mocno narażone na różne uszkodzenia mechaniczne.   Nie ma potrzeby w tym przypadku kupowania szkieł z drogimi powłokami.   Jeżeli chodzi o materiał, to najlepszy okaże się trivex.  Jest to niezwykle wytrzymały materiał, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest zarazem najbezpieczniejszy. Szkła wykonane z tego materiału są lekkie i świetnie sprawdzą się przy wysokich wadach. Zamiennikiem może być również poliwęglan. Jest on również wysoko odporny na uszkodzenia mechaniczne z częściową odpornością na substancje chemiczne.   Dla starszych dzieci, które chodzą już do szkoły, dobrym wyborem będą soczewki okularowe, wzbogacone o powłoki antyrefleksyjne. Najlepszą opcją będzie powłoka do komputera, która eliminuje szkodliwe światło niebieskie, pochodzące z ekranu komputera i telefonu. 

 

W naszym salonie pomożemy dobrać najlepsze oprawy i szkła okularowe do wady.  Zapraszamy! 

0
Feed

Zostaw komentarz