Fakty i mity

Dzięki noszeniu słabszych mocy, niż ma się w rzeczywistości, oczy ćwiczą. Korekcja okularowa powinna być taka, jak istniejąca wada wzroku (u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych; wśród niemowląt nieco inaczej to wygląda). 

 

Okulary ajurwedyjskie leczą wady wzroku.

Okulary ajurwedyjskie nie leczą wad wzroku, nie spowodują, że wada wzroku zniknie. Przez takie okulary widzimy jak przez dziurkę od klucza lub kiedy zmrużymy oczy, dlatego mamy złudne wrażenie, że widzimy lepiej.

 

Badanie wzroku przez internet jest tym samym, co badanie w gabinecie optometrycznym.

Badanie wzroku przez internet nie jest takim samym badaniem, jakie odbywa się w gabinecie optometrycznym. Podczas badania wzroku on-line, nie jest zachowana odpowiednia odległość badania, oświetlenie, nikt nie pilnuje naszego ustawienia głowy i oczu, etc.

 

Zamawianie okularów progresywnych, czy jakichkolwiek innych okularów przez internet jest o wiele tańszym i lepszym rozwiązaniem, niż zrobienie tego w salonie optycznym.

Podczas zamawiania okularów w salonie optycznym, specjalista mierzy rozstaw źrenic, wysokość montażu oraz inne parametry potrzebne do zaawansowanych soczewek progresywnych. Dzięki temu, środek optyczny soczewki zawsze znajduje się idealnie na środku źrenicy. Własnoręczny pomiar, jaki wykonujemy w lustrze, może być obarczony pewnymi błędami. 

 

Małemu dziecku ucieka oczko? Spokojnie, wyrośnie z tego i oczko samo się ustawi.

Uciekające oczko u małego dziecka to sygnał, którego nie można bagatelizować. Powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty, który szybko wdroży odpowiedni plan leczenia.

 

Okulary leczą wady wzroku.

Okulary korygują wadę wzroku, ale jej nie wyleczą, podobnie jak starczowzroczności, czy zaćmy. Odpowiednia korekcja okularowa, bądź soczewki kontaktowe mogą znacznie spowolnić postępowanie wady. Natomiast starczowzroczność jest naturalnym zjawiskiem, który czeka każdego z nas. 

 

0
Feed

Zostaw komentarz