Chroń oczy zimą!

Chroń oczy zimą! Zaczęły się ferie zimowe Wyjeżdżasz w góry, na narty? A może chcesz odpocząć w spa z basenem? Zobacz, o czym należy pamiętać, Chroń oczy zimą! Zaczęły się ferie zimowe Wyjeżdżasz w góry, na narty? A może chcesz odpocząć w spa z basenem? Zobacz, o czym należy pamiętać, wyjeżdżając na urlop.

 

Dobre okulary ochronne z polaryzacją, które będą niwelować refleksy i odbicia od śniegu. Na nartach  i podczas wędrówek po górach  nie tylko zadbasz o wzrok, ale również o bezpieczeństwo  swoje i innych.

 

Bądź rozważny.  Kto nie brał udziału w bitwie na śnieżki? Podczas takiej zabawy pamiętaj, aby nie celować w twarz lub w głowę drugiej osoby. Wbrew pozorom, taka zabawa może bardzo źle się skończyć.

 

Nawilżenie oczu. Przesiadywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, przy włączonych grzejnikach, może powodować suchość oczu, dlatego zawsze warto mieć przy sobie krople nawilżające.

 

Higiena oczu podczas pływania. Jeżeli kochasz pływać i często korzystasz z tej formy aktywności, to może warto rozważyć zakup okularów pływackich z korekcją. Nie polecamy pływania w soczewkach kontaktowych ze względu na występowanie w wodzie mikroorganizmów, które mogą przywierać do powierzchni soczewek, co z kolei może prowadzić do poważnych schorzeń.

 

Bezpiecznych ferii! I dbajcie o swoje oczy. 

0
Feed

Zostaw komentarz