Chroń oczy przed słońcem

Wiosna za oknem, a słońce zaczyna świecić coraz mocniej. To oznacza jedno... Sezon na okulary przeciwsłoneczne uważamy za otwarty! Chronić wzrok przed promieniami UV można na kilka sposobów: 

 

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE - kupuj tylko w salonie optycznym. Takie okulary posiadają certyfikaty jakości, filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB oraz polaryzację. Odradzamy kupowanie okularów przeciwsłonecznych w popularnych sieciówkach. 


OKULARY FOTOCHROMOWE - to idealne rozwiązanie dla osób, które nie noszą, bądź nie lubią soczewek kontaktowych i używają okularów przez cały czas. Soczewki fotochromowe, na skutek działania promieni UV przyciemniają się, dzięki czemu światło słoneczne nie jest dokuczliwe, a oczy są chronione przed promieniami słonecznymi.  Jeśli już mowa o soczewkach fotochromowych, to istnieją dwa warianty:
1) Soczewki, które ściemniają się na zewnątrz; 
2) Soczewki  ściemniające się nie tylko na zewnątrz, ale również w samochodzie. Szyba samochodowa w pewnym stopniu blokuje promienie słoneczne, a tego typu soczewki są "bardziej wyczulone" na słońce.  Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które sporo czasu podróżują samochodem. Fotochromy niwelują dokuczliwe odbicia i oczywiście chronią oczy przed słońcem. 


SOCZEWKI BARWIONE - szkła korekcyjne można zabarwić na stałe, wedle uznania. Do wyboru jest kilka kolorów, możliwa jest również gradacja (rozproszenie intensywności koloru).  Sami możemy wybrać oprawę i sposób barwienia, aby stworzyć własny design okularów przeciwsłonecznych. 


OKULARY Z NAKŁADKAMI - to gotowy komplet = oprawa + nakładki. Do opraw montowane są soczewki korekcyjne. Kiedy czujemy potrzebę, na takie okulary możemy umieścić nakładkę, która jest już przyciemniona, zawiera filtry oraz polaryzację. Dzięki temu połączeniu, okulary wyglądają jak przeciwsłoneczne. 

 

A Ty? Którą opcję wybierzesz? 

0
Feed

Zostaw komentarz